Дрогобицькому автокрановому - 47!

     10 листопада Дрогобицькому заводу автомобільних кранів виповнюється 47 років. Саме в цей день в далекому 1965  один з цехів Львівського заводу автонавантажувачів було офіційно реорганізовано в самостійне підприємство - Дрогобицький автокрановий завод, яке згодом  отримало теперішю назву - Дрогобицький завод автомобільних кранів. А вже в березні 1966 року було випущено перший  автокран ЛАЗ-690 вантажопідіймальністю 3 тонни на шасі ЗІЛ-164 А.

 

      Загалом з початку заснування заводу освоєно широку гаму моделей автомобільних кранів: від механічних вантажопідіймальністю 3- 6,3 тонни до гідравлічних 10-50 тонн. Загальна кількість випущених автокранів досягає 70 тисяч одиниць, що експлуатувалися і експлуатуються не тільки в Україні і країнах СНД, а також і в Європі, на Близькому Сході, в Латинській Америці, Африці. Підприємство входило у всесоюзне об'єднання виробників автокранів ВО "Автокран", будучи другим за обсягами виробництва та іншими показниками автокрановим заводом в СРСР.

 

     Сьогодні ПАТ "ДЗАК"- сучасне машинобудівне підприємство, найбільше в стотисячному Дрогобичі, одне з найбільших в західному регіоні України. Дрогобицький автокрановий є незмінним лідером українського кранобудування. В асортимент продукції входять не тільки автокрани вантажопідіймальністю 18-50 тонн, а й інша спецтехніка: сміттєвози, автогідропідйомники, баштові самомонтуючі крани, крани-маніпулятори, широка гама гідроциліндрів.

 

     Підприємство сертифіковано на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001: 2008. Продукція заводу поставляється в багато країн, в тому числі і Євросоюзу. ПАТ "ДЗАК" розвивається в багатьох напрямках, основними з яких є модернізація виробничих потужностей, збільшення обсягів виробництва продукції та розширення її асортименту, якісне нарощування кадрового потенціалу.

 

    За кілька десятиліть на автокрановому виховалась ціла плеяда висококласних фахівців, гордих за свій завод, які натхненною працею творили і творять його сучасне та майбутнє.
Так виглядав завод на початку 80-х

Перший автокран ЛАЗ-690 (в/п 3т) на шасі ЗІЛ-164А

Найбільш відома модель КС-3575А на шасі ЗІЛ-133ГЯ ("гіяшка")

Сучасний автокран КТА-50 (в/п 50 т, стріла з гнутого профілю, нова кабіна, дистанційне управління)

Так виглядає завод зараз